Multiwitaminy po Chirurgicznym Leczeniu Otyłości

Po co mi dodatkowe witaminy?

W wyniku operacji w Twoim ciele zaszło wiele zmian. Możesz spożywać niewielkie ilości pożywienia i przez to dostarczasz niewielkie ilości składników odżywczych, których Twój organizm bardzo potrzebuje, by móc dalej prawidłowo funkcjonować. Dlatego tak ważne jest uzupełnienie Twojej diety dodatkowymi witaminami, minerałami, w tym także wapniem.

Rękawowa resekcja żołądka (sleeve resection) lub opaska żołądkowa (gastric band)

Po operacji resekcji żołądka, Twój żołądek jest trwale zmniejszony. Podczas operacji chirurg usuwa dużą część żołądka na całej jego długości. Żołądek (przed operacją zwykle ok. 1,5l) staje się rodzajem rurki o dużo mniejszej niż dotychczas pojemności. Twój przewód pokarmowy pozostaje nienaruszony. Najadasz się szybciej mniejszą ilością jedzenia. Jesz mniej, a tym samym dostarczasz też mniej witamin i minerałów.

Jeśli masz opaskę żołądkową (gastric band), Twój żołądek nie jest trwale zmniejszony. Opaska wokół Twojego żołądka sprawia, że jego górna część ma wielkość mandarynki. Dzięki temu czujesz się najedzony i jesz mniej, przez co nie dostarczasz wszystkich substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania Twojego organizmu.

Wyłączenie żołądkowe (gastric bypass)

Po tej operacji Twój żołądek jest trwale zmniejszony do tzw. żołądka przedniego, który jest bezpośrednio połączony z jelitem cienkim w połowie jego długości. Większa część żołądka i dwunastnica zostają wyłączone. To oznacza, że szybko czujesz się najedzony i jesz mniej. Niestety, to również oznacza, że przyjmujesz mniej witamin i minerałów.

Dlatego tak ważne jest uzupełnianie Twojej codziennej diety kapsułkami WLS Forte, które zostały opracowane specjalnie dla osób po operacji wyłączenia żołądkowego (gastric bypass).

Jedna kapsułka lub jedna tabletka do rozgryzania WLS Forte dziennie będzie dobrym wsparciem dla Twojego organizmu.

Wyłączenie trzustkowo-żółciowe (biliopancreatic diversion) lub przełączenie dwunastnicze (duodenal switch)

Wyłączenie trzustkowo-żółciowe (biliopancreatic diversion) i przełączenie dwunastnicze (duodenal switch) to poważne operacje, które mają ogromne konsekwencje dla wchłaniania składników odżywczych. W tym typie operacji Twój żołądek zostaje zmniejszony, a całkowita droga trawienia skrócona przez wyłączenie znacznej części jelita cienkiego. Nie tylko najadasz się szybciej i jesz mniej w wyniku redukcji żołądka, ale również mniej substancji odżywczych jest wchłanianych z Twojego przewodu pokarmowego. Dlatego ważna jest suplementacja, szczególnie witaminami B12, A, D, E, K oraz żelazem.

Jedna kapsułka WLS Maximum dziennie pozwoli Ci na wystarczające uzupełnienie Twojej diety w witaminy i minerały.