Informacje dla profesjonalistów

Suplementy opracowane specjalnie dla pacjentów po operacjach bariatrycznych, stworzone we współpracy z lekarzami i poparte badaniami naukowymi.

Jako specjalista w zakresie opieki zdrowotnej wiesz, że pacjenci po Chirurgicznym Leczeniu Otyłości zmagają się z upośledzonym wchłanianiem witamin i składników mineralnych. Dlatego od 2009 roku FitForMe opracowuje i udoskonala kompleksy witamin i minerałów przeznaczone dla pacjentów z patologiczną otyłością, którzy przeszli operacje bariatryczne. Badania naukowe pokazują, że suplementy FitForMe działają lepiej niż standardowe suplementy diety. Powód jest prosty: dawki składników odżywczych w suplementach WLS FitForMe są precyzyjnie dopasowane do potrzeb pacjentów po operacjach bariatrycznych.

Więcej informacji na temat naszych badań: www.fitformeresearch.com

 

Nasza wizja

Coraz więcej osób cierpi na patologiczną otyłość i skutki nadwagi. Aby temu przeciwdziałać, wykonywanych jest coraz więcej operacji bariatrycznych. Operacje te pomagają znacząco zredukować wagę i odzyskać życie. Ludzie zdają sobie sprawę, że zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna są niezbędne, aby utrzymać zdrowy styl życia. Oraz, że witaminy i minerały są ich zasadniczą częścią.

 

Nasza misja

Dla specyficznej grupy osób, które poddały się Chirurgicznemu Leczeniu Otyłości, przyjmowanie witamin i minerałów jest absolutną koniecznością, ponieważ ich organizm nie jest już w stanie przyswoić ich wszystkich z pożywienia. Dokładamy wszelkich starań, aby upowszechniać tę wiedzę.

 

Potwierdzone naukowo

W 2011 r. W Szpitalu Rijnstate w Arnhem przeprowadzone zostało badanie (tzw. Vital Study) z udziałem pacjentów, którzy przeszli operację wyłączenia żołądkowego (gastric bypass). Efekty codziennego przyjmowania suplementów witamin i minerałów po operacji były monitorowane przez rok. Wniosek: kompleks WLS Forte FitForMe działa znacznie lepiej niż multiwitaminy o standardowej kompozycji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapytaj o bezpłatny pakiet informacji dla specjalistów.

 

Ciągły rozwój

FitForMe ma codzienny kontakt z chirurgami bariatrycznymi, specjalistami, pacjentami po Chirurgicznym Leczeniu Otyłości i dietetykami. Chcemy dopasować specjalny kompleks witamin i minerałów do potrzeb pacjentów najlepiej jak to możliwe. Dawkowanie różnych witamin zostało opracowane na przestrzeni lat i stworzyliśmy najbardziej optymalną formułę. Ale FitForMe stale się rozwija i podąża za najnowszymi osiągnięciami naukowymi!

 

Odpowiedzi na najczęstsze pytania

Jakie suplementy są odpowiednie dla pacjenta z opaską żołądkową (gastric band) lub po rękawowej resekcji żołądka (sleeve resection)?
Po tego rodzaju interwencji żołądek jest mniejszy, wytwarza mniej soku żołądkowego i kwasu żołądkowego, wskutek czego trawienie pożywienia jest niepełne a wchłanianie upośledzone. Ryzyko niedoboru witaminy B12 i żelaza jest wówczas wysokie. Właśnie dlatego opracowano WLS Optimum: kompleks dokładnie dobranych witamin i minerałów w odpowiednich dawkach, które zapewniają optymalne uzupełnienie diety.

Jakie suplementy są odpowiednie dla pacjenta z wyłączeniem żołądkowym (gastric bypass)?
Po tym zabiegu pozostaje jedynie niewielka część żołądka i skraca się jelito cienkie. W wyniku tego, zarówno spożywanie pożywienia, trawienie jak i wchłanianie w skróconym odcinku jelita są znacznie ograniczone. Ponieważ większość witamin jest wchłaniana właśnie w jelicie cienkim, bardzo ważne jest przyjmowanie większych dawek niektórych witamin i minerałów. W WLS Forte proporcje witamin i minerałów zostały dopasowane w taki sposób, aby z jednej strony zmniejszyć ryzyko wystąpienia niedoborów składników pokarmowych, a z drugiej – nie dopuścić do ich przedawkowania.

Jakie są jest zalety kapsułek WLS?
Dzięki tylko jednej kapsułce dziennie pacjent otrzymuje odpowiednio zbilansowaną ilość witamin i minerałów. Standardowe multiwitaminy nie zaspokajają zwiększonego zapotrzebowania na żelazo, kwas foliowy, witaminę B12 i witaminę D, więc pacjenci zmuszeni są przyjmować wiele różnych suplementów dziennie. Dodatkową zaletą kapsułki WLS jest jej gładka powierzchnia, która umożliwia łatwe połknięcie z łykiem wody.

Ponadto, celowo zdecydowaliśmy się na formę kapsułki i tabletek do rozgryzania, ponieważ szybciej uwalniają składniki, a witaminy i minerały są lepiej przyswajane przez organizm. Tradycyjne tabletki nie są dostosowane do potrzeb zmienionego układu trawiennego, a nawet mogą go podrażniać. Po operacji bariatrycznej Twój organizm ma niewiele czasu na wydobycie składników odżywczych z tabletki. Z tego względu tradycyjna tabletka opuściłaby organizm zanim substancje aktywne zostałyby wchłonięte. Kapsułka rozpada się w ciągu 5 – 10 minut po spożyciu, dzięki czemu przewód pokarmowy ma szansę efektywnie wykorzystać wszystkie zawarte w niej witaminy i minerały.

Ile to kosztuje?
Suplementy FitForMe są dostępne od {PRICE} zł/miesiąc. Ceny naszych produktów są konkurencyjne, a nasi stali klienci otrzymują 10% rabatu w programie FitForMe dla Stałych Klientów.

Jak mogę zamówić suplementy?
Kompleksy witamin i minerałów FitForMe możesz łatwo zamówić online lub przez naszego specjalistę ds. produktów WLS w Dziale Obłsugi Klienta.

Czy istnieją badania naukowe na temat suplementów FitForMe?
W 2011 roku firma FitForMe we współpracy z Rijnstate Hospital w Arnhem w Holandii przeprowadziła kontrolowane za pomocą placebo badanie kliniczne z randomizacją (tzw. Vital Study 1). Badanie to wykazało, że pacjenci stosujący suplementy WLS FitForMe mają znacząco lepsze wyniki badania poziomów witamin i minerałów niż pacjenci stosujący standardowe suplementy.

 

Kontakt

Nasi dietetycy chętnie udzielą Ci informacji na temat FitForMe, produktów WLS i znaczenia suplementacji specjalnie dedykowanymi preparatami. Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu: 12 341-44-44

Informacje na tej stronie są informacjami tematycznymi i przeznaczone są wyłącznie dla specjalistów opieki zdrowotnej.