O produktach FitForMe

Kapsułki czy tabletki do rozgryzania - co jest dla mnie lepsze?

Kapsułki najłatwiej połknąć popijając niewielką objętością wody lub wody z imbirem. Jeśli nadal masz problemy z połykaniem tabletek? Wypróbuj tabletki do rozgryzania.

Skład naszych kapsułek i tabletek do rozgryzania jest taki sam. Jedyna różnica polega na tym, że tabletka do rozgryzania nie zawiera żelaza i miedzi. Wysokie dawki żelaza i miedzi nie mają przyjemnego smaku. Dlatego otrzymujesz osobną tabletkę Ferro z żelazem i miedzią do połknięcia.

Jak zażywać WLS?

Suplementuj WLS codziennie – 1 kapsułka dziennie w porze wieczornej.

Popij kapsułkę niewielką ilością wody (2-3 łyki) lub wodą z dodatkiem imbiru. Pacjenci popijają też sokiem pomidorowym lub kawą i czują się świetnie!

Uważamy, że to bardzo ważne, abyś czuł się dobrze. Dlatego nie należy przyjmować kapsułki/tabletki do rozgryzania na czczo. W ten sposób zmniejszysz ryzyko nudności.

Czy uważasz, że kapsułka jest zbyt duża i masz problem z jej połknięciem? Otwórz i wymieszaj zawartość np. z łyżeczką bezcukrowego musu jabłkowego.

Każdy z nas czasem o czymś zapomina. Jednak po operacji bariatrycznej ważne jest, aby codziennie otrzymywać niezbędne składniki odżywcze. Ustaw przypomnienie w telefonie lub kalendarzu. Wtedy nigdy nie zapomnisz o suplementacji!

Kiedy rozpocząć suplementacje?

Zalecamy rozpoczęcie przyjmowania suplementów na dwa tygodnie przed zabiegiem,aby przyzwyczaić organizm do dawek witamin i minerałów w WLS. Natomiast po operacji najlepiej rozpocząć suplementację w momencie wprowadzenia stałych posiłków.

Jak często suplementować WLS?

Przyjmujesz jedną kapsułkę dziennie. Jeśli suplementujesz się opcją do rozgryzania – jedną tabletkę do rozgryzienia oraz żelazo do połknięcia . Nasze produkty rozwijamy w taki sposób, aby spożycie jednej kapsułki w wystarczającym stopniu ograniczało ryzyko niedoborów witamin i minerałów.

Jak długo powinna trwać suplementacja?

Ze względu na zmiany chirurgiczne w układzie pokarmowym, Twój organizm przyswaja mniej witamin i minerałów. Aby zmniejszyć ryzyko niedoborów, jako pacjent bariatryczny powinieneś kontynować suplementację przez cały okres pooperacyjny. Chętnie Cię w tym wesprzemy.

Dlaczego potrzebuję suplementacji?

Po operacji, przyjmujesz zredukowane porcje posiłków, a tym samym dostarczasz mniej składników odżywczych do organizmu. Ze względu na zmiany chirurgiczne w układzie pokarmowym, Twój organizm przyswaja mniej witamin i minerałów. Aby zmniejszyć ryzyko niedoborów, powinieneś prowadzić regularną suplementację.

Dlaczego w suplemencie WLS nie ma wapnia?

Wapń jest ważnym składnikiem odżywczym. Jednakże ogranicza wchłanianie żelaza – ważnego składnika odżywczego zawartego w suplemencie WLS. Aby zapewnić sobie wystarczającą ilość wapnia, w naszej ofercie znajdziesz różne suplementy wapnia. Ilość suplementowanego wapnia zależy od rodzaju zabiegu i ilości spożywanej z żywnością. Skorzystaj z zaleceń Specjalisty. Twoje zdrowie i dobre samopoczucie są naszym najwyższym priorytetem więc pamiętaj o 2-4 godzinach odstępu między wapniem oraz suplementem WLS.

Alergeny, nietolerancje i halal

Czy produkty FitForMe są halal?

Tak, wszystkie produkty FitForMe posiadają certyfikat Halal. Otrzymaliśmy nawet za to uznany na całym świecie certyfikat. Oznacza to, że cały nasz proces produkcyjny i wszystkie użyte materiały spełniają wymagania Halal.

Jak duże są kapsułki?

Zapraszamy na nasze media społecznościowe Facebook oraz Instagram aby zobaczyć wizualnie jaka jest wielkość kapsułki. Czy masz trudności z połykaniem kapsułek? Zawsze możesz wybrać opcję do rozgryzania!

Jak przechowywać produkty FitForMe?

Przechowuj produkty FitForMe w chłodnym i suchym miejscu, z dala od światła słonecznego i dzieci. Lepiej nie obok kuchenki mikrofalowej lub piekarnika. Jeśli produkt jest w słoiku po każdym użyciu szczelnie zamykaj pokrywkę.